grudzień 2017
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Polecamy naszą płytę:
„SZAŁOWSKI, SPISAK, PALESTER, LUTOSŁAWSKI, TANSMAN, KRAUZE - Krakowskie Trio Stroikowe”;
wyd. DUX, 2005
MAREK MLECZKO PDF Drukuj Email

Oboista, studiował  w Akademii Muzycznej w Krakowie (J.Kotyczka) oraz w Staatliche Hochschule für Musik we Freiburgu (H.Holliger).
Uzyskał szereg nagród i wyróżnień w konkursach muzycznych m.in.:
1-nagroda w Międzynarodowym Konkursie ”The Skene Award” w Aberdeen (1985),
1-nagroda w Ogólnopolskim Konkursie Obojowym im. K. Kurpińskiego
we Włoszakowicach (1986).
Jest finalistą Międzynarodowych Konkursów Muzyki Kameralnej „Nicanor Zabaleta”
w San Sebastian (1987) i U.F.A.M w Paryżu (1994).
Za swoje osiągnięcia muzyczne otrzymał stypendia: Rosenberg - Stiftung, Deutscher Akademischer Austauschdienst oraz stypendium Prezydenta Miasta Krakowa.
Dokonał licznych prawykonań utworów kompozytorów współczesnych (m. in.  polskie  prawykonanie  Chemin  IV  L.  Berio).
Obecnie jest adiunktem II st.,w krakowskiej Akademii Muzycznej.

 
ROMAN WIDASZEK PDF Drukuj Email

Klarnecista. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Katowicach – klasa  prof. H. Kierskiego.
Swoje umiejętności kształcił na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m.in. przez prof. Guy Deplus i prof. Michaela Arrignon.
Jest laureatem II nagrody na I Ogólnopolskim Festiwalu Klarnetowym w Piotrkowie Trybunalskim (1995r.), a także III nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim w Bielsku-Białej (1990r.).
Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki.
Odznaczony Brązowym Krzyżem za zasługi w upowszechnianiu kultury muzycznej.
Prowadząc ożywioną działalność artystyczną ma w swoim dorobku wiele koncertów solowych i kameralnych, występując m.in. z takimi artystami i zespołami jak Sharon Kam, Dimitri Ashkenazy, Kwartet Śląski, Hilliard Ensemble.
Występował jako solista z większością polskich orkiestr  m.in. z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, Filharmonią Śląską, Krakowską, Wrocławską, Poznańską, Szczecińską, Częstochowską, Świętokrzyską, Lubelską, Śląską Orkiestrą Kameralną, Capellą Cracoviensis oraz Orkiestrą Akademii Muzycznej w Katowicach.
Występuje również jako solista-kameralista na wielu koncertach i festiwalach w kraju i za granicą - Czechy, Niemcy, Włochy, Portugalia, Finlandia, Korea Pd., Japonia, Chiny.
Dokonał wielu nagrań płytowych (głównie jako kameralista).
Jako jeden z nielicznych klarnecistów gra również na rzadko spotykanym instrumencie – basethornie (altowa odmiana klarnetu) . To właśnie na tym instrumencie zagrał wspólnie z Sharon Kam na Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie" w 2004r. wykonując  Konzertstücki F. Mendelssohna
na klarnet, bassethorn i orkiestrę.
W 2009 roku został zaproszony, jako solista, do udziału w Światowym Kongresie Klarnetowym – Clarinet Fest w Porto. W ramach tego kongresu  poprowadził również kurs klarnetowy w Konserwatorium Muzycznym w Porto.
Jest członkiem Krakowskiego Tria Stroikowego i wykładowcą katowickiej Akademii Muzycznej.

 
PAWEŁ SOLECKI PDF Drukuj Email
Fagocista, w 1998 roku ukończył z wynikiem celującym studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. K.Siudmaka. Jest laureatem krajowych konkursów muzycznych oraz stypendystą kilku fundacji, m.in.: International Music Camp w 1989 r., Europejskiej Fundacji Mozartowskiej w latach 1994-95, Fundacji Sztuki Młodych 1989-91.Finalista Międzynarodowego Konkursu Indywidualności Muzycznych im. A.Tansmana w Łodzi (1998) oraz Międzynarodowego Konkursu “Praska Wiosna” w Pradze (2002). W 1996 roku występował na prestiżowym festiwalu w Schwetzingen. W sezonie 2004/05 był pierwszym fagocistą Libańskiej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Bejrucie. Jest członkiem Krakowskiego Tria Stroikowego z którym w 2005 nagrał dla wytwórni DUX płytę z muzyką kompozytorów polskich napisaną na trio stroikowe. Od listopada 2006 roku jest muzykiem krakowskiej poetki i pieśniarki Basi Stępniak-Wilk.