Krakowski Kwintet Dęty PDF Drukuj Email

Powstał w 1998 roku.

Tworzą go członkowie Krakowskiego Tria Stroikowego - Marek Mleczko oboista, Roman Widaszek klarnecista, Paweł Solecki fagocista oraz flecistka Katarzyna Kurowska-Mleczko i waltornista Tadeusz Tomaszewski.

Zespół składa się z laureatów konkursów krajowych i międzynarodowych, którzy przejawiają swą aktywność artystyczną w grze orkiestrowej, kameralnej i solowej.

Swoją działalność zainaugurowali na Międzynarodowym Festiwalu "Muzyka w Starym Krakowie" w roku 1999 występując z pianistą - Waldemarem Malickim.

Od tamtej pory koncertują na wielu scenach muzycznych z różnorodnym repertuarem otrzymując znakomite recenzje. Członkowie zespołu zajmują się również działalnością pedagogiczną.
kwintet_small
 
KATARZYNA KUROWSKA-MLECZKO PDF Drukuj Email

Flecistka , ukończyła Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie prof. Zbigniewa Kamionki (dyplom 1987 r.).
W 1989 r. otrzymała stypendium rządu francuskiego i rozpoczęła studia podyplomowe w Paryżu w klasie prof. Ph.Pierlota, które ukończyła uzyskując dyplom  I Prix (1990).
Uczestniczyła w kursach mistrzowskich w Nicei i Freiburgu.
Za swoją działalność artystyczną otrzymała stypendium Prezydenta Miasta Krakowa oraz odznaczenie - Srebrny Krzyż Zasługi Prezydenta RP.
Jest laureatką Konkursu Fletowego we Włoszakowicach (1987).

 
TADEUSZ TOMASZEWSKI PDF Drukuj Email
Tadeusz Tomaszewski  urodził się  w Katowicach, gdzie ukończył  P.P.S.M. im. S. Moniuszki i P.L.M im. K. Szymanowskiego. Będąc uczniem liceum był wyróżniany na wielu przeglądach, konkursach instrumentów dętych min. w Częstochowie i Opolu.
Wraz z kwintetem dętym w 1992r zajął II miejsce na Konkursie Muzyki Kameralnej we Wrocławiu. W 1994 roku zdobył III nagrodę na I Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Waltornistów w Łodzi. W 1995r. był uczestnikiem warsztatów muzycznych na Międzynarodowym Festiwalu Waltornistów w Budapeszcie.
Studiując na Akademii Muzycznej w Krakowie (1995-2000) brał udział w kursach Międzynarodowej Akademii Bachowskiej prowadzonej przez H. Rillinga w Stuttgarcie , oraz  w warsztatach muzyki kameralnej i orkiestrowej w Szwecji w Lund. W 1998r. wraz z kwintetem dętym zdobył III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. K.Bacewicza oraz II nagrodę na II Ogólnopolskim Festiwalu Młodych Waltornistów w Łodzi. Został również stypendystą Ministra Kultury i Sztuki. W roku 2000 ukończył studia na Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie waltorni st.wykł. K.Pamuły.
Współpracował z orkiestrami Capella Cracoviensis, Sinfonietta Cracovia i Sinfonia Varsovia.
Obecnie od 1999r pracuje w Narodowej Orkiestrze Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach jako pierwszy waltornista oraz jest członkiem Krakowskiego Kwintetu Dętego.